Projekt e-Twinning s německým Řeznem

Projekt zahájený v roce 2015/2016.

Vedení naší školy a paní učitelky německého a anglického jazyka navštívily během letošních letních prázdnin německé Řezno. Na Staré radnici zazněla vřelá slova o důležitosti přátelství, které roste mezi tamější školou Willi-Ulfig-Mittelschule a naší. Po setkání s řezenským primátorem jsme se setkali se žáky Willi-Ulfig-Mittelschule a jejich pedagogy. První seznámení provázely úsměvy i smích.  Byli jsme totiž mile překvapeni, že jeden z německých žáků měl při hodině vaření zástěru s českým žertovným textem. Další žák mluvil lámanou češtinou. A tak jsme se všichni shodli, že máme k sobě opravdu blízko.

Aktivita eTwinning je elektronickou komunitou evropských škol. Žáci a učitelé se setkávají se svými partnery ve virtuálním elektronickém prostředí eTwinningu, vyměňují si nápady a rozšiřují si znalosti ve společných internetových projektech.

Projekt pro přátelství

Přátelství a spolupráce jsou životodárné pro náš svět. O tom mluvili v březnu tohoto roku při své první návštěvě naší školy pan Rainer Lacler ředitel Willi-Ulfig-Mittelschule a paní učitelka Kathrin Kunz, němečtí pedagogové z německého Řezna, z Regensburgu. V  dubnu jsme pak zahájili společnou práci na etwinningovém projektu pro žáky sedmých až osmých tříd, protože konec projektu je plánován na prosinec 2016. V něm se žáci postupně vzájemně seznámí, představí si školy a naše partnerská města. Zdokonalí se také v německém a anglickém jazyce. Hlavně si vzájemně uvědomí sílu přátelství, kterou tak moc potřebujeme v současné situaci kolem nás. Na webové stránce https://twinspace.etwinning.net/19885/home se můžete seznámit s výstupy projektu.

Projekt ukončený

Naše školy nás spojují ( Our schools connect us)

Projekt ukončený

Anglické výrazy kolem nás ( English Expressions Around Us )