Pro předškoláky

Milí rodiče budoucích prvňáčků,

jsme velmi rádi, že máte zájem o naši školu, je to pro nás potěšující a zároveň i zavazující. Věříme, že máme co nabídnout nejen v oblasti vzdělávání, ale i v mimoškolních aktivitách.

Zveme Vás na seznámení se školou:

Úspěšný předškolák, aneb Škola nanečisto

Děti se sejdou v hale školy (u hlavního vchodu), rozdělí se do tří skupin a každou z nich si převezme jedna paní učitelka prvního stupně. Ve třídách se z nich na chvíli stanou skoro opravdoví školáci - budou se "učit" a možná si přinesou i svoji první jedničku. Rodiče mohou sledovat své děti ve třídě, zapojit se do práce nebo se zeptat, co je zajímá.

Bylo by skvělé, kdyby děti měly s sebou přezůvky, pastelky a nůžky s kulatou špičkou.

Na Předškoláka se není třeba předem přihlašovat, účast na lekcích je zcela dobrovolná.

Těšíme se na Vás!!!

Zápis do prvních tříd školního roku 2019/2020 se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna 2019,

vždy od 14 do 17 hod. K zápisu se musí dostavit i děti, kterým byl v loňském roce udělen odklad.

18. března 2019 v 7:00 bude spuštěna elektronická registrace, otevřena bude do neděle 31. 3. 2019 do půlnoci.

odkaz na registraci: https://skola.plzen-edu.cz/SOL/PublicWeb/zs14/KWE015_PrihlaskaZS.aspx?rezim=sLogem

Elektronickou registraci můžete provést z domova z jakéhokoliv počítače nebo mobilního zařízení s připojením k internetu. Pořadí přijetí přihlášky (čas registrace) není kritériem pro přijetí k základnímu vzdělávání. Odkaz na elektronickou registraci bude umístěn na úvodní stránce našeho webu. Po provedení elektronické registrace budou na vámi zadaný e-mail odeslány potvrzující informace o zvoleném termínu zápisu a registrační číslo pro zápis.

Prosím, vyplňte již při rezervaci zvolené zaměření:

jazykové (Aj), sportovní (hodina tělocviku navíc se zaměřením na florbal) nebo tvořivé (práce se stavebnicemi, hlínou, papírem). Dotace na prvním stupni je 1 hodina týdně.

Nápověda pro vyplnění elektronické registrace

K zápisu se dostavte cca 10 minut před stanoveným a potvrzeným termínem, s sebou si vezměte rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.. Vlastní zápis za přítomnosti dítěte i jeho zákonného zástupce bude probíhat formou rozhovoru s paní učitelkou a nepřesahuje 20 minut.
V jeho průběhu je sledována věková vyzrálost a schopnost dítěte soustředit se při různých aktivitách (správnost vyjadřování, komunikace s dospělými, znalost barev a geometrických tvarů apod.).

Přednostně budou přijímány děti, které mají trvalý pobyt ve školském obvodu Plzeň 4.

V případě, že budete pro své dítě žádat odklad povinné školní docházky, je nutné u zápisu odevzdat žádost o odklad s doporučujícím posouzením z PPP a od dětského nebo odborného lékaře. Na vyšetření v PPP je nutné se objednat co nejdříve.

Tiskopisy  k zápisu - ke stažení:

Zápisní list (vyplňují všichni, kdo přijdou k zápisu)

Žádost o přijetí  (vyplňujete, pokud Vaše dítě nastoupí v září do školy)

Žádost o odklad (vyplňujete, pokud žádáte odklad)

Kritéria přijetí

Zápis - plakát

Proč si vybrat právě naši školu?
Výuka probíhá podle školního vzdělávacího programu „ Škola jazykům, sportu a tvořivosti otevřená.“
- výuka angličtiny již od prvního ročníku (pro zájemce)
- školní družina i jídelna jsou v budově školy
- provoz školní družiny od 6:00 do 17: 00 hodin, Bellhop systém pro vyzvedávání ze ŠD
- školní jídelna nabízí nejen obědy (výběr ze dvou jídel), ale i svačinky