Exkurze do Bavorské Železné Rudy a do Zwieselu

V pondělí 15. října se žáci tříd 4. B a 4. C vydali na exkurzi do Bavorské Železné Rudy organizovanou sdružením AKTIVITY PRO v rámci projektu „Společně a neformálně“. Projekt se snaží rozvíjet přirozenou výuku ekologie, historie a života na zemi formou neformálních setkávání mladých lidí ze západních Čech a Bavorska.

Na vlakovém nádraží v Bavorské Železné Rudě v muzeu nazvaném „Svět přírodního parku“ prozkoumali tajemný svět netopýrů, prohlédli si expozici o historii lyžařského sportu a vyzkoušeli si lyžařský simulátor. Také se seznámili s historií stavby železnice a byli nadšeni z obrovského modelu železnice a jejího okolí.

V přírodním parku ve Zwieselu navštívili environmentální centrum - pasivní solární dům ze dřeva

s téměř nulovou spotřebou energie.  Uvnitř se „prošli“ močálem, objevili místní druhy stromů a zvířat, poznali vůni keřů.

Po zakoupení drobných suvenýrů se spokojeni vrátili domů.