Plzeňská architektura a 6.C

V pondělí 12.11. 2018 se  žáci 6. C  zúčastnili projektu o plzeňské architektuře. Tento projekt počítá se spoluprací plzeňských škol s organizací Pěstuj prostor. Vycházce městem předcházelo seznámení dětí s úkoly. Ve třídě jim byla průvodkyní architektka Kristýna Stará. Městem nás provázel plzeňský architekt Petr Klíma, který zajímavým vyprávěním představoval vybrané domy. Děti měly za úkol poznat ty správné domy. Při procházce jsme se tak naučili rozhlížet více kolem sebe, zvednout zrak i do vyšších pater a objevovat krásu některých městských domů.  Na závěr děti seznámily své spolužáky se svými výsledky. Věřím, že si něco děti z této procházky v sobě uchovají i do budoucnosti.

Mgr. Dana Horvátová