Předávání cen „Co nám šeptá listí“

V úterý 4. 6. jsme ukončili čtenářský projekt „Co nám šeptá listí.“ Součástí ukončení bylo soutěžní odpoledne dětí s rodiči a učiteli a vyhodnocení nejpilnějších čtenářů a nejlepších ilustrátorů třídy. Letošní ceny dětem předávala plzeňská spisovatelka paní Oldřiška Ciprová u našeho nového čtenářského stromu. Projekt byl zahájen v lednu, kde žáci prvních až čtvrtých ročníků obdrželi do každé třídy větvičku a košík. Za každou přečtenou a představenou knihu svým spolužákům obdržel čtenář lístek, květ či jablíčko, které vybarvil, popsal názvem a autorem knihy a nalepil na větvičku. V červnu jsme větvičky a košíky sesbírali a vytvořili jsme náš čtenářský strom, který nám prozradil, že celkem bylo přečteno a představeno 815 knih. Nejpilnější čtenářskou třídou se stala 4. A, která přečetla celkem 114 knih.

Tereza Pfeiferová a Eva Zikmundová