Svět knihy Plzeň 2019

V pátek 20. září žáci 5. B a 5. C navštívili 2. mezinárodní knižní veletrh a literární festival, který se konal v plzeňském DEPU2015. Součástí veletrhu byly i různé workshopy. 5. B navštívila kouzelnou literární dílnu – Příběhostroj, kde spisovatel a lektor tvůrčího psaní René Nekuda provedl děti krajinou příběhů, kde je možné úplně všechno. Naopak žáci 5. C navštívili hravý workshop Bublifuk aneb Jak se dělá komiks, kde si děti vyzkoušely, kdo co dělá v komiksové redakci a nad hlavami dětí se vnášely bubliny, křičící, mluvící i myslící. Pod vedením spisovatele a lektora Jiřího W. Procházky dokreslovaly děti výrazy obličejů a další piktogramy v komiksové řeči. Všichni si akci velmi užili a můžeme říci, že nám přálo pěkné slunečné počasí.

Eva Zikmundová a Jaromíra Kozáková

Oficiální informační server města Plzně   Centrum robotiky   Program celoživotního učení SMART - Centrum interaktivní výuky