Partnerská škola

HISTORIE SPOLUPRÁCE

Základní škola, Námestie mladosti 1, Žilina

Spolupráce od roku 2009.

•  Září 2009 - první návštěva se uskutečnila v září v rámci oslav 35. výročí založení naší školy
  • 2010 - naši žáci vycestovali do partnerské školy, kde následovala práce nad projektem "Our schools connect us“ – „Naše školy nás spojují“
  • 2011 -uskutečnění dalšího setkání  v rámci 25. výročí založení základní školy v Žilině
  • 2012 - společná výstava výtvarných prací žáků
  • 2013 - společný projekt v rámci Erasmu
  • 2013 - návštěva v rámci 40. výročí založení naší školy
  • 2018 - zpívání na adventních trzích v Žilině

Willi - Ulfig - Mittelschule v Regensburgu

Spolupráce od roku 2016.

Žáci nacházejí důvody, které je sbližují. V Řeznu zazněla slova o důležitosti přátelství.

• 2017 - zpívání dětí z Regensburgu na vánočních trzích v Plzni
  • 2018 - zapojení obou škol v projektu "Kultur ohne Grenze"

Byla podepsána partnerská smlouva o spolupráci v různých činnostech, např. vytváření spolupráce za účelem realizace projektů E-Twinningu, sportovních setkání, výměnné korespondence v rámci jednotlivých předmětů, např. anglického jazyka, mateřských jazyků, výměnné projekty na různá témata, osobní setkání pedagogických sborů, poskytování materiálů na prezentaci školy.