Školní parlament

Školní žákovský parlament je nástroj pro zapojení žáků do života školy. Žákovský parlament podporuje komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy. Napomáhá tím zlepšovat prostředí a klima školy.

Své zástupce ve školním parlamentu si vybírají žáci čtvrtých až devátých tříd. Zástupci třídy ve školním parlamentu přichází na zasedání s podněty třídy, kterou zastupuje. Své spolužáky následně informují.  Mezi hlavní náplň práce školního parlamentu patří organizování kulturních a sportovních akcí pro ostatní žáky, řešení problémů ve škole a zlepšování klimatu i prostředí školy. Práce ve školním parlamentu vede žáky k pochopení fungování občanské společnosti.

Koordinátory žákovského parlamentu pro školní rok 2018/2019 jsou: Mgr. Danuše Barochová, Mgr. Veronika Tolarová a Bc. Jakub Černý.

Rada školního parlamentu
PředsedaBára Šenfeldová
Zástupce předsedy  pro I.stupeňVít Volráb , Jakub Rušavý
Zástupce předsedy pro II.stupeňTereza Herbst
Fotograf, ICTMgr. Veronika Cajthamlová
Tiskový mluvčíKristýna Bartošová

Parlamentní listina

Složení parlamentu

Zasedání parlamentu - 1.schůzka

Akce školního parlamentu

Nejkrásnější vánoční dveře školy

Školní parlament vyhlásil další soutěž. Tentokrát se jednalo o nejlépe nazdobené dveře v kmenové třídě. Na prvním stupni se staly vítězi děti z 2. C, na druhém stupni nejlépe nazdobila dveře třída 9. A. Vítězné třídy byly odměněny sladkostí.

Mikuláš

I letos zavítal Mikuláš se svými pomocníky na 14. ZŠ. Obešel všechny třídy na I. stupni a obdaroval je sladkostmi.

Instagram - naobědse14

Jak jistě někteří z Vás víte, naše školní jídelna má svůj instagramový profil (naobědse14). Na tomto profilu se pravidelně objevují tzv. „instastory“, na kterých můžete hlasovat, jak Vám chutnal oběd. Profil funguje od začátku prosince 2018 a pravidelně se ankety účastní více než 100 hlasujících. Z dosavadních získaných informací vyplývá, že více oblíbené jídlo je číslo 1, i když jen velice těsným způsobem.

Řemeslo má zlaté dno

Rukodělná soutěž určená pro žáky a žákyně ZŠ. Do soutěže mohou žáci donést různé typy vlastních výrobků. Vítězové školního kola postupují do kola krajského. Vyhodnocení soutěže a prezentace výrobků se každoročně koná v Techmania Science Center. Informace pro školní kolo naleznete zde  v přiloženém letáčku.

Setkání školních parlamentů

Ve středu 21. 11.2018 jsme navštívili středisko volného času Radovánek, kde se uskutečnilo setkání školních parlamentů. Na programu byly prezentace parlamentů, informace o Krajském parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje, workshop „Týmová spolupráce“ a vzdělávací projekt DofE.

Sběr žaludů