Školní parlament

Školní žákovský parlament je nástroj pro zapojení žáků do života školy. Žákovský parlament podporuje komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy. Napomáhá tím zlepšovat prostředí a klima školy.

Své zástupce ve školním parlamentu si vybírají žáci čtvrtých až devátých tříd. Zástupci třídy ve školním parlamentu přichází na zasedání s podněty třídy, kterou zastupuje. Své spolužáky následně informují.  Mezi hlavní náplň práce školního parlamentu patří organizování kulturních a sportovních akcí pro ostatní žáky, řešení problémů ve škole a zlepšování klimatu i prostředí školy. Práce ve školním parlamentu vede žáky k pochopení fungování občanské společnosti.

Koordinátory žákovského parlamentu pro školní rok 2019/2020 jsou: Mgr. Danuše Barochová, Mgr. Veronika Tolarová a Mgr. Jakub Černý.

Rada školního parlamentu

Předseda

Patricie Bugošová

Zástupce školy na městském žákovském parlamentu

Tereza Herbst

Místopředseda  pro I.stupeň

Jindřich Pokorný

Místopředseda pro II.stupeň

Lukáš Vavřík

ICT a Fotograf

Mgr. Veronika Cajthamlová

Kristýna Bartošová

Fotograf

Lukáš Vavřík

Anelli Kočí, Tereza Křížová

Parlamentní listina

Složení parlamentu

První schůzka

Akce školního parlamentu

V Plzni společně zasedly městský a krajský parlament dětí a mládeže

V úterý 12. listopadu se na společném zasedání setkali zástupci městského a krajského parlamentu dětí a mládeže ve Středisku volného času Radovánek. Tématem jednání bylo stravování na školách. Vyslechnout si názory mladých studentů přišli i zástupci města Plzně – primátor Martin Baxa, radní pro oblast školství Lucie Kantorová a vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škubalová.

Více informací zde

Sběr žaludů

Složení parlamentu

Parlamentní listina