Školní parlament

Školní žákovský parlament je nástroj pro zapojení žáků do života školy. Žákovský parlament podporuje komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy. Napomáhá tím zlepšovat prostředí a klima školy.

 Své zástupce ve školním parlamentu si vybírají žáci čtvrtých až devátých tříd. Zástupci třídy ve školním parlamentu přichází na zasedání s podněty třídy, kterou zastupuje. Své spolužáky následně informují.  Mezi hlavní náplň práce školního parlamentu patří organizování kulturních a sportovních akcí pro ostatní žáky, řešení problémů ve škole a zlepšování klimatu i prostředí školy. Práce ve školním parlamentu vede žáky k pochopení fungování občanské společnosti.

            Koordinátory žákovského parlamentu pro školní rok 2019/2020 jsou: Mgr. Danuše Barochová, Mgr. Veronika Tolarová a Mgr. Jakub Černý.

Rada školního parlamentu

Předseda

Patricie Bugošová

Zástupce školy na městském žákovském parlamentu

Tereza Herbst

Místopředseda  pro I.stupeň

Jindřich Pokorný

Místopředseda pro II.stupeň

Lukáš Vavřík

ICT a Fotograf

Mgr. Veronika Cajthamlová

Tiskový mluvčí

Kristýna Bartošová

Fotograf

Lukáš Vavřík

Nástěnka

Anelli Kočí, Tereza Křížová

Parlamentní listina

 Složení parlamentu

 První schůzka

 Akce školního parlamentu                                                                     

Hledání velikonočního zajíčka

Již poněkolikáté parlament uspořádal pro děti ze 64. MŠ akci „Hledání velikonočního zajíčka“. Děti si mohly na stanovištích složit puzzle s velikonoční tématikou, přenášet vajíčko na lžíci přes opičí dráhu, střílet florbalovou holí plastová vajíčka do branky, zahrát si s padákem a skákat na trampolíně jako Zajda.  Ozdobily si pomlázky, které pro děti upletli žáci naší školy. Na závěr si našly v prostorách školy velikonočního zajíčka a kraslice.

První zasedání městského žákovského parlamentu

Ve středu 20. února 2019 se na plzeňské radnici sešlo 19 žáků z různých škol na ustanovujícím zasedání městského žákovského parlamentu. Setkali se s primátorem města Plzně Martinem Baxou a radní pro oblast školství Lucií Kantorovou a vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně Dagmar Škubalovou.

Bohužel se Tereza Herbst nemohla zúčastnit. Nahradil ji Kristián Hordynskyj z 9.A, aby představil naši školu.

Svatý Valentýn

Den svatého Valentýna, pro který se vžilo jen zkrácené označení Valentýn případně sv. Valentýn, je označován jako svátek lásky respektive zamilovaných. V tento den si partneři posílají dárky, květiny či sladkosti případně zamilované dopisy a pohlednice. Nejčastěji ve tvaru srdce jako symbolu lásky. Tento den jsme oslavili v růžovém.

PIŠQWORKY

Začátkem února proběhlo ve 3. – 5. třídách I. stupně třídní kolo v Pišqworkách.

V polovině února 2019 uspořádal náš školní parlament školní kolo PIŠQWOREK pro  I. stupeň. Zúčastnilo se 23 žáků. Na prvním místě se umístila Komorousová Luisa ze 4.A, na druhém místě se umístil Samuel Luděk z 5.C a na třetí místě byl Randák Zdeněk ze 3.C.

Volby do městského žákovského parlamentu

Dne 24.1.2019 proběhly na naší škole volby do městského žákovského parlamentu. Zúčastnili se všichni zástupci tříd. Jednohlasně byla zvolena Tereza Herbst ze 6.A.

Nejkrásnější vánoční dveře školy  

Školní parlament vyhlásil další soutěž. Tentokrát se jednalo o nejlépe nazdobené dveře v kmenové třídě. Na prvním stupni se staly vítězi děti z 2. C, na druhém stupni nejlépe nazdobila dveře třída 9. A. Vítězné třídy byly odměněny sladkostí.

Mikuláš

I letos zavítal Mikuláš se svými pomocníky na 14. ZŠ. Obešel všechny třídy na I. stupni a obdaroval je sladkostmi.

 Instagram - naobědse14

 Jak jistě někteří z Vás víte, naše školní jídelna má svůj instagramový profil (naobědse14). Na tomto profilu se pravidelně objevují tzv. „instastory“, na kterých můžete hlasovat, jak Vám chutnal oběd. Profil funguje od začátku prosince 2018 a pravidelně se ankety účastní více než 100 hlasujících. Z dosavadních získaných informací vyplývá, že více oblíbené jídlo je číslo 1, i když jen velice těsným způsobem.

 Řemeslo má zlaté dno

Rukodělná soutěž určená pro žáky a žákyně ZŠ. Do soutěže mohou žáci donést různé typy vlastních výrobků. Vítězové školního kola postupují do kola krajského. Vyhodnocení soutěže a prezentace výrobků se každoročně koná v Techmania Science Center. Informace pro školní kolo naleznete zde  v přiloženém letáčku.

Setkání školních parlamentů 

Ve středu 21. 11.2018 jsme navštívili středisko volného času Radovánek, kde se uskutečnilo setkání školních parlamentů. Na programu byly prezentace parlamentů, informace o Krajském parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje, workshop „Týmová spolupráce“ a vzdělávací projekt DofE.

 Prezentace

 

Sběr žaludů

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Složení parlamentu

 

Parlamentní listina

Podporujeme

Oficiální informační server města Plzně   Centrum robotiky   Program celoživotního učení SMART - Centrum interaktivní výuky
Celé Česko čte dětem     Sportovní portál města Plzně   Fraus   Naše škola se účastní Školního projektu EU

Kde nás najdete

14. základní škola Plzeň
Zábělská 25
312 00 Plzeň

Kontakty

Telefon: 378 027 300
E-mail: skola@zs14.plzen-edu.cz