Školní parlament

Školní žákovský parlament je nástroj pro zapojení žáků do života školy. Žákovský parlament podporuje komunikaci mezi žáky, učiteli a vedením školy. Napomáhá tím zlepšovat prostředí a klima školy.

Své zástupce ve školním parlamentu si vybírají žáci čtvrtých až devátých tříd. Zástupci třídy ve školním parlamentu přichází na zasedání s podněty třídy, kterou zastupuje. Své spolužáky následně informují.  Mezi hlavní náplň práce školního parlamentu patří organizování kulturních a sportovních akcí pro ostatní žáky, řešení problémů ve škole a zlepšování klimatu i prostředí školy. Práce ve školním parlamentu vede žáky k pochopení fungování občanské společnosti.

Koordinátory žákovského parlamentu pro školní rok 2018/2019 jsou: Mgr. Danuše Barochová, Mgr. Veronika Tolarová a Bc. Jakub Černý.

Rada školního parlamentu
PředsedaBára Šenfeldová
Zástupce předsedy  pro I.stupeňVít Volráb , Jakub Rušavý
Zástupce předsedy pro II.stupeňTereza Herbst
Fotograf, ICTMgr. Veronika Cajthamlová
Tiskový mluvčíKristýna Bartošová

Parlamentní listina

Složení parlamentu

Zasedání parlamentu - 1.schůzka

Akce školního parlamentu

Setkání školních parlamentů

Ve středu 21. 11.2018 jsme navštívili Středisko volného času Radovánek, kde se uskutečnilo setkání školních parlamentů. Na programu byly prezentace parlamentů, informace o Krajském parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje, workshop „Týmová spolupráce“ a vzdělávací projekt DofE.

Sběr žaludů